koduj

W związku z nadchodzącą wiosną i organizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej II edycją Dnia Nowych Technologii w Edukacji Szkoła Podstawowa w Makowie Podhalańskim wzięła udział w akcji „Zakodujmy wiosnę z eTwinning”. Uczniowie klas piątych i siódmych postanowili zakodować wiosenne kolory, rośliny, budzącą się przyrodę, pierwszy dzień wiosny, wirtualne topienie marzanny oraz sadzenie roślinek. Wykorzystali do tego celu interpretowany wizualny język programowania - Scratch. Dzieci świetnie się przy tym bawiły a rezultaty zostały umieszczone na grupowym Padlecie znajdującym się w grupie eTwinning Live – Programowanie eTwinning. Dla wszystkich przygotowane zostały certyfikaty uczestnictwa, a dla trzech szkół za najlepsze pomysły - gadżety eTwinning.

Katarzyna Melzer