A A A

23 marca 2019r. uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim przeprowadzili w naszym mieście akcję „Sprzątania Świata”.
Organizatorem przedsięwzięcia był Burmistrz Makowa Podhalańskiego.
Tegoroczna akcja Sprzątanie Świata odbyła się pod hasłem „SPRZĄTAMY NASZĄ GMINĘ”. Makowska grupa liczyła około czterdzieści osób – drużyna harcerska pod opieką p. Magdaleny Tatary-Popielarczyk, szkolne koła krajoznawczo-turystyczne (SKKT) pod opieką p. Bożeny Grabiec, oraz członkowie koła przyrodniczego pod opieką p. Jolanty Piątek i p. Katarzyny Melzer. Młodzież zaopatrzona w rękawiczki i torby na śmieci, porządkowała zielone tereny naszego miasteczka. Zebrano kilkanaście worków z różnorodnymi odpadami. Tradycyjnie najwięcej znaleziono szklanych butelek, metalowych puszek i foliowych opakowań. Finałem kilkugodzinnej pracy było wspólne ognisko i smażenie kiełbasek. Zadowoleni uczniowie deklarują chęć udziału w podobnych akcjach, bowiem wiedzą, iż przyjemne zawsze można połączyć z pożytecznym.