tel./fax.: (033) 877-16-16
A A A

 100 2687

5 marca 2019 r. w auli naszej szkoły rozbrzmiewała muzyka wykonywana przez duet smyczkowy . Grali wirtuozi smyczka – Wojciech Marcinowski na skrzypcach i altówce oraz Krzysztof Orzechowski na wiolonczeli, który również śpiewał i w interesujący sposób opowiadał o wykonywanej muzyce.
Młodsi uczniowie uczestniczyli w audycji umuzykalniającej –„ Jedzie pociąg z daleka ”, gdzie Lokomotywa Duetu Smyczkowego przejeżdżała przez różne kraje Unii Europejskiej. Dzieci z zainteresowaniem słuchały utworów pochodzących ze znanych miejsc Europy . Śpiewały i uczestniczyły także w interaktywnych zabawach muzycznych, rozpoznawały też flagi krajów, w których zatrzymywał się „muzyczny pociąg” .
Uczniowie ze starszych klas uczestniczyli w audycji „Smyczkowanie na śniadanie” – słuchając- jak to określił zabawnie pan Krzysztof -„ lekkostrawnych ” utworów pochodzących z Niemiec, Francji, Hiszpanii, Włoch, Irlandii, Polski, Węgier itd. Rozbrzmiewała muzyka klasyczna, ludowa, jazzowa, taneczna i filmowa.
Młodsi i starsi chętnie brali też udział w muzycznych quizach z nagrodami, dobrze radzili sobie także z rozpoznawaniem muzyki filmowej.
Koncert dostarczył wielu muzycznych wrażeń i stał się żywą lekcją, która popularyzowała muzykę państw Unii Europejskiej i przybliżyła młodzieży arcydzieła muzyki naszego kontynentu.

Ewa Bukowiec