W dniu 5 marca br. uczniowie klas ósmych naszej szkoły pojechali na warsztaty z geografii na Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. Tym razem wzięliśmy udział w 2 warsztatach prowadzonych przez pracowników naukowych wydziału pt.: „Jak pokonać smog?” i „Skamieniałości”. Dowiedzieliśmy się jak my sami możemy walczyć ze smogiem, zobaczyliśmy jak wygląda naprawdę smog wyłapany przez filtr po 40 minutach filtrowania śląskiego powietrza oraz zobaczyliśmy skamieniałe zwierzęta żyjące na Ziemi wiele milionów lat temu.
Następnie udaliśmy się na seans filmowy podczas, którego zobaczyliśmy oparty na faktach film „Mój piękny syn” opowiadający o walce rodziny o wyleczenie syna z uzależnienia narkotykowego.

Rafał Pacek