Burmistrz Makowa Podhalańskiego

informuje, że od 23 listopada 2020 r. rozpoczyna się nabór dzieci do nowo powstałego Gminnego Żłobka Baśniowy Zakątek w Białce.

Kartę zgłoszenia dziecka do żłobka można odbierać w Biurze Obsługi Urzędu Miejskiego w Makowie Podhalańskim lub pobrać ze strony internetowej www.makow-podhalanski.pl

Wypełnioną kartę zgłoszenia można odesłać elektronicznie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub składać bezpośrednio w Gminnym Zarządzie Placówek Oświatowych – budynek Urzędu Miejskiego pokój Nr 15a lub pokój Nr 25 do dnia 04 grudnia 2020r.

Liczba przewidzianych miejsc wynosi 48.

Żłobek rozpocznie swoją działalność od dnia 04.01.2021r.

Godziny pracy żłobka 6.30 do 16.30.

Do żłobka przyjmowane będą dzieci w wieku od 20 tygodnia życia do ukończenia 3 roku życia.

Do placówki przyjmowane są w pierwszej kolejności dzieci zamieszkałe na terenie Gminy Maków Podhalański. W drugiej kolejności dzieci zamieszkałe na terenie gmin, które zawarły porozumienie z Gminą Maków Podhalański, w dalszej kolejności dzieci z pozostałych gmin. Pierwszeństwo w przyjęciu mają dzieci z rodzin wielodzietnych (troje i więcej), z orzeczeniem o niepełnosprawności, obojga rodziców pracujących zawodowo, uczących się lub studiujących, czy też gdy rodzic posiada orzeczony znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności. Większe szanse na przyjęcie mają również dzieci objęte pieczą zastępczą, rodziców powracających na rynek pracy po okresie macierzyństwa (po urlopie macierzyńskim lub tacierzyńskim) i te, których rodzice odprowadzają podatek dochodowy w Gminie Maków Podhalański.

Miesięczna opłata za pobyt dziecka w Gminnym Żłobku w Białce w wymiarze do 10 godzin dziennie wynosić będzie 900 zł. Jednak, gdy chociaż jeden z rodziców i dziecko mieszka na terenie Gminy Maków Podhalański lub na terenie gminy, która zawarła porozumienie z Gminą Maków Podhalański, to stawka maleje do 500 zł. Jeżeli do żłobka uczęszcza rodzeństwo, to opłata za kolejne dziecko jest obniżona o 200 zł. Gdy dziecko będzie spędzało w placówce więcej niż 10 godzin dziennie, do głównej stawki doliczane będzie 60 zł za każdą dodatkową rozpoczętą godzinę pobytu dziecka.

Dzienna stawka żywieniowa będzie wynosić 9 zł.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

FO post FB 4Kolejny sukces naszej szkoły! – zakwalifikowaliśmy się do programu grantowego „Programowanie – ekologia na co dzień”. Program ten przeznaczony jest dla uczniów klas 4-8, którzy podczas zajęć będą realizowali ciekawe scenariusze przygotowane przez Fundację Orange. Do ich realizacji wykorzystają roboty Photon, które pomogą im zrozumieć różne zagadnienia związane z ekologią, jak recykling, oszczędzanie prądu, budowanie pojazdów przyszłości. Zajęcia mają za zadanie wprowadzić uczniów w programowanie robota Photon, a równocześnie uwrażliwić ich na ważne kwestie związane z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem. W związku z tym programem nasza szkoła otrzyma grant w wysokości 2500zł na zakup zestawu Photon Ekologia. Zajęcia rozpoczną się w po Świętach Bożego Narodzenia.

Katarzyna Melzer

IMG 20201008 132918Kolejne nasze lekcje #Superkoderskie przeznaczyliśmy na składanie mBotów. Uczniowie doskonale poradzili sobie z tym zadaniem. Po złożeniu ich próbowali nimi sterować co sprawiło uczniom ogromną frajdę – dla wielu z nich był to pierwszy kontakt z robotami. Na następnych lekcjach zapoznaliśmy się z mBlockiem i próbowaliśmy utworzyć pierwsze linijki programu dla naszego robota.

Katarzyna Melzer

Resized 20201028 162516Jak co roku uczniowie naszej szkoły nie zapominają o oddaniu pamięci poległym Ofiarom Zagórza. Także i w tym roku Samorząd Uczniowski uporządkował pomnik i zapalił znicze na cmentarzu w Makowie Podhalańskim.
Opieka nad pomnikiem jest wpisana od lat w tradycję naszej szkoły.
Mamy nadzieję, że ten zwyczaj będzie nadal przekazywany kolejnym pokoleniom.

Samorząd Uczniowski

20201014 101310

W dniu 14 października odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Nauczyciela przygotowana przez członków Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie recytowali wiersze oraz składali życzenia swoim pedagogom przy akompaniamencie muzyki wykonanej na flecie przez jedną z uczennic.

Dyrektor szkoły mgr inż. Artur Piórkowski, oraz przedstawiciel Rady Rodziców złożyli wszystkim pracownikom naszej szkoły życzenia i podziękowania za całoroczny trud.
Nauczyciele, którzy wykazali się w ubiegłym roku szkolnym specjalnymi osiągnięciami, otrzymali nagrody Dyrektora i Burmistrza.
Wszystkim nauczycielom życzymy zdrowia i wytrwałości w dalszej pracy.

Samorząd Uczniowski

7W dniu pierwszego października 2020 r. rozpoczęliśmy pierwsze zajęcia z programu grantowego #SuperKoderzy, ścieżka - „Pogromcy języków - język angielski”.
Po przeprowadzeniu rekrutacji uczniowie z klas szóstych rozpoczęli przygodę z programowaniem. Na zajęciach zostali oni wprowadzeni w tematykę ścieżki i rozpoczęli zajęcia od zapoznania się z programem Scratch.