logo z cieniem 2

dscn2010


Od września tego roku uczniowie klas I – VI mają niepowtarzalną okazję brać udział w projekcie edukacyjnym "Doświadczamy nauki". Nabywają i rozwijają kompetencje matematyczno – przyrodnicze i informatyczne. W klasach II i III wyrównują braki na dodatkowych spotkaniach. W ramach projektu odbywają się następujące zajęcia: matematyczno – przyrodnicze dla klas I-III, przyrodnicze dla klas IV-VI, informatyczne, zajęcia z programowania oraz matematyczne "Matematyka jest wszędzie". Organizowane są również wycieczki edukacyjne.
Uczniowie działając metodą projektu i eksperymentu poszukują odpowiedzi na różnorodne pytania przyrodniczo-matematyczne, poznają świat wielozmysłowo, przeprowadzają doświadczenia i obserwacje, kształcą liczenie w pamięci i sprawność rachunkową.
Podczas zajęć rozwijających kompetencje przyrodnicze doskonalą umiejętność mikroskopowania, przygotowania preparatu mikroskopowego i prowadzenia obserwacji mikroskopowej. Nabywają również sprawność w konstruowaniu eksperymentów wg metody naukowej doskonaląc się w stawianiu pytań badawczych i hipotez.
Dzieci z klas I-III dzieci rozpoczęły swoją przygodę z programowaniem. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem, gdyż są prowadzone przy użyciu zestawów LEGO WeDo 2.0; tu w świat programowania wprowadza dzieci sympatyczny jeździk Milo. W trakcie zajęć informatycznych dla uczniów klas IV-VI odbywają się zajęcia z programowania w programie Scratch.
W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w wyjazdach edukacyjnych:
- wycieczka klasy 6a do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, podczas której uczniowie wzięli udział w dwóch lekcjach edukacyjnych oraz obejrzeli wystawy muzealne. Lekcja pt.„Widmo światła” miała charakter pokazu połączonego z warsztatami. W trakcie lekcji „Budujemy poduszkowiec”, poznali zasady działania prawdziwego poduszkowca.
Obejrzeli także wystawę „Drukarstwo Krakowskie XV–XX wieku”, dzięki której zapoznali się z bogatą historią krakowskiego drukarstwa. Ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się również wystawa „Wokół koła”, która ukazała im szeroką skalę zastosowania koła nie tylko w nauce, ale i w życiu codziennym;
- wycieczka klasy III b do Gospodarstwa Agroturystyczno-Edukacyjnego „Zwierzyniec – Kopytkowo” w Izdebniku. W Mini ZOO uczniowie spotkali wiele zwierząt, które mogli karmić i głaskać. Poznali między innymi: alpaki, daniele, szopy pracze, bydło szkockie, owce kameruńskie, osiołki. Obcowanie ze zwierzętami sprawiło dzieciom wiele radości. Następnie uczniowie brali udział w miodobraniu. Poznali pracę pszczelarza, przewodnik przybliżył zwyczaje pszczół jako owadów społecznych.
Zajęcia proponowane w ramach projektu "Doświadczamy nauki" wyzwalają twórczą aktywność uczniów i uczą współpracy w grupie podczas podejmowania różnorodnych działań.

Sierpień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31