logo z cieniem 2

dscn2010

8 września odwiedziliśmy Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Wyjazd zorganizowano w ramach realizowanego w szkole projektu „Doświadczamy nauki”.
Wzięliśmy udział w dwóch lekcjach edukacyjnych oraz obejrzeliśmy wystawy muzealne.
Lekcja pt.„Widmo światła” miała charakter pokazu połączonego z warsztatami. Wykonaliśmy proste modele spektroskopów, dzięki którym mogliśmy sprawdzić jak wyglądają widma światła emitowane przez żarówkę, świetlówkę oraz Słońce.
W trakcie lekcji „Budujemy poduszkowiec ”, poznaliśmy zasady działania prawdziwego poduszkowca. Zapoznaliśmy się z takimi pojęciami jak: ciśnienie, tarcie, grawitacja
i bezwładność. Wspólnymi siłami zbudowaliśmy poduszkowce, zdolne unieść jedną osobę.
Obejrzeliśmy także wystawę „Drukarstwo Krakowskie XV–XX wieku”, dzięki której zapoznaliśmy się z bogatą historią krakowskiego drukarstwa. Oglądaliśmy maszyny
i narzędzia drukarskie. Mogliśmy zobaczyć, jak zmieniały się techniki stosowane przez drukarzy na przestrzeni dziejów oraz jak powstawały pierwsze drukowane książki.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyła sie również wystawa „Wokół koła”, która ukazała nam szeroką skalę zastosowanie koła nie tylko w nauce, ale i w życiu codziennym. Mogliśmy samodzielnie podnieść 115- kilogramowy silnik używając wielokrążków, pojeździć rowerem o kwadratowych kołach, zbudować basztę czy podnieść windę napędzaną kołem deptakowym.
Wizyta w muzeum była bardzo ciekawa, mieliśmy możliwość uczenia się przez doświadczenie i eksperymentowanie. Zostaliśmy podzieleni na zespoły. Każdy zespół wiadomości zdobyte w czasie wycieczki, a także dodatkowo przygotowane informacje zaprezentował w formie plakatów.

Uczniowie klasy 6a

Sierpień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31