czrlie

Głównym bohaterem jest Charlie Bucket, chłopiec, który mieszka wraz z rodziną w małym domku na przedmieściach. Charlie najbardziej ze wszystkiego pragnie czekolady, jednak ze względów finansowych może sobie na nią pozwolić tylko raz w roku. Opodal jego szkoły stoi Fabryka Wonki – największa fabryka czekolady na świecie. Jej właścicielem jest Willy Wonka. Pewnego dnia Wonka pisze w gazecie, że udostępni swoją fabrykę pięciorgu dzieciom, które znajdą w czekoladkach Złote Talony – swego rodzaju bilety do fabryki. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności jeden trafia się Charliemu. Chłopiec nawet nie przypuszcza, co zobaczy w fabryce...
Powieść fantasy Roalda Dahla wydana w 1964 roku w Wielkiej Brytanii została dwukrotnie zekranizowana: w 1971 r. pt. Willy Wonka i fabryka czekolady oraz w 2005 r. pt. Charlie i fabryka czekolady.
Roald Dahl – brytyjski pisarz, scenarzysta i publicysta pochodzenia norweskiego. Wydał dwie autobiografie, dwie powieści dla dorosłych i kilkanaście książek dla dzieci. Te najsłynniejsze to Charlie i fabryka czekolady, Charlie i wielka szklana winda.
CHARLIE I WIELKA SZKLANA WINDA
Dalsze przygody Charliego .Charlie zostaje właścicielem Fabryki Czekolady. Razem z panem Wonką lecą do domu chłopca ogłosić tę radosną nowinę w wielkiej, szklanej... windzie. Po drodze jednak coś idzie nie tak i latająca winda wraz z pasażerami zostaje wystrzelona w kosmos. Jak skończy się ich pozaziemska wyprawa?

Sierpień 2018