logo z cieniem 2

ksiaązka
Poznajcie Janeczkę i Pawełka oraz ich niezastąpionego towarzysza – psa Chabra. W pierwszej powieści o przygodach sprytnego i zaradnego rodzeństwa autorka ze swadą kreśli iście sensacyjną intrygę oraz prezentuje całą galerię niebanalnych postaci. Co znajduje się na strychu? I co to za typy kręcą się po okolicy? Dowiedzcie się, jaką tajemnicę kryje dom Chabrowiczów...
Książka jest pierwszą częścią przygód rodzeństwa - Janeczki i Pawełka Chabrowiczów.
Główni bohaterowie to:
• Janeczka Chabrowicz – Jest bardzo spostrzegawcza i inteligentna, potrafi zachować zimną krew w trudnych sytuacjach. Podobnie jak brat, jest dobrze wychowana i grzeczna. Ma blond włosy i niebieskie oczy.
• Pawełek Chabrowicz – Podobnie jak siostra jest nadzwyczaj inteligentny, a przy tym zaradny - to on rozwiązuje wszelkie problemy techniczne. Również z wyglądu przypomina swoją siostrę - ma blond włosy i niebieskie oczy.
• Chaber – pies myśliwski, podobny do wyżła. Jego pierwszym właścicielem był starszy pan, który tresował go do polowania. Jednak w wyniku napadu właściciel psa rozchorował się, a Chaber trafił pod opiekę jego zapracowanej córki, która go zgubiła. Następnie psa przygarnęła rodzina Chabrowiczów, która znalazła go na swojej klatce schodowej. Chaber bardzo przywiązał się do nowych właścicieli, a dzięki świetnemu węchowi i inteligencji pomógł Janeczce i Pawełkowi wpaść na ślad przestępców.
Joanna Chmielewska - polska pisarka, autorka powieści sensacyjnych, kryminalnych, komedii obyczajowych, a także książek dla dzieci i młodzieży. Literatura piękna dla młodzieży:
• 1974: Zwyczajne życie
• 1976: Większy kawałek świata
• 1979: Nawiedzony dom
• 1981: Wielkie zasługi
• 1983: Duch (wydany później, po lekkiej zmianie, wraz z kilkoma innymi opowieściami jako Ślepe szczęście)
• 1988: Skarby
• 1991: 2/3 sukcesu
• 1992: Ślepe szczęście
• 1993: Wszelki wypadek

Sierpień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31