IMG 20160217 085347

Niezwykle zabawna książka o świecie widzianym oczami dziesięciolatka - o śmiesznych wydarzeniach w domu i w szkole, podwórkowych przygodach, pomysłowych zabawach, małych i większych problemach, o rodzicach, nauczycielach i kolegach z klasy. Akcja jest osadzona w realiach lat dziewięćdziesiątych, a dowcipne komentarze i celne obserwacje są znakomitym dopełnieniem pełnych humoru opowiastek.
Krystyna Drzewiecka – polska pisarka specjalizująca się zwłaszcza w literaturze dla dzieci i młodzieży. Z wykształcenia jest historykiem. Zasłynęła przede wszystkim jako autorka popularnego cyklu książek dla dzieci pt.: „Piątka z Zakątka” oraz dalszych części: „Nowe przygody Piątki z Zakątka”, „Banda z Uroczyska” i „Piątka z Zakątka znowu w akcji”.

Krystyna Drzewiecka napisała też książkę „Wielka wyprawa Karmuli”.
Tytułowa bohaterka Karmula jest małą wiewiórką o wielkim sercu. Oczarowana opowieściami Białego Kruka o dalekim, pełnym tajemnic Świecie, opuszcza swój bezpieczny Park i wyrusza w Wielką Podróż. Podczas wędrówki przeżywa niezwykłe, dziwne, a czasem groźne przygody. Doświadcza nieznanych jej do tej pory uczuć, takich jak: strach, miłość, współczucie, przyjaźń, ból – tych wszystkich, które składają się na prawdziwe życie. Na swojej drodze spotyka najdziwniejszych przyjaciół: Hormota, Ducha Przygody, Słoneczną Królową, Solejkę i wielu innych. Ich życzliwość pomaga jej pokonać różne przeciwności losu.

Luty 2018