logo z cieniem 2

img 0097

Drugiego lutego w hali sportowej Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim odbyła się kolejna edycja balu karnawałowego pod hasłem „Karnawałowy Zawrót Głowy”.
Organizatorami przedsięwzięcia byli; Dyrekcja Zespołu Szkół, Grono Pedagogiczne i Harcerze. Ideą balu była szeroko rozumiana integracja. Na bal karnawałowy przybyli goście ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Makowie Podhalańskim oraz ich opiekunowie, a także podopieczni z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Juszczynie. W tym roku dołączyła do Nas również szkoła z Żarnówki.

Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Hala sportowa zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, serpentynami zachęcała do zabawy. Gościem honorowym był burmistrz Pan Paweł Sala. Pojawili się także przedstawiciele Dyrekcji obu zaprzyjaźnionych ośrodków. Imprezę rozpoczęły przemówienia Burmistrza, Dyrektora Makowskiej Szkoły i Harcerzy. Podkreślano, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka pełni wzajemna integracja, współpraca.
W szkole zaroiło się licznych przebierańców. Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych była możliwość malowania twarzy. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Obok znajdowało się stoisko, na którym w magiczny sposób balony przeistaczały się w zwierzaki. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! Animatorzy urozmaicali zabawę ciekawymi konkursami. W tańcu górowały uśmiechnięte twarze przebierańców. Uśmiech dziecka jest najważniejszy, dlatego nasze serca przepełniły się wielką radością gdy na parkiecie dostrzec można było dziesiątki roześmianych dzieciaków.
W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek, który zorganizowany był przez Harcerzy oraz rodziców klasy IVb. Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach.
Radosna zabawa musi się kiedyś skończyć. Na kolejną zapraszamy za rok.


Magdalena Tatara-Popielarczyk
Ewelina Długopolska

Wrzesień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30