img 0021

zdrowia dobrego, dostatku,
życia długiego w dodatku,
sławy, potęgi, swobody
i w niebie wiecznej nagrody!"

W szkole podstawowej trzykrotnie aula wypełniała się Babciami i Dziadkami, którzy przybyli na swoją uroczystośćzorganizowaną przez klasy: I a – wychowawca p. Aleksandra Zając, I c – wychowawca p. Maria Bochnak i II a – wychowawca p. Maria Matyja.

Jak co roku uroczyste świętowanie rozpoczęły życzenia składane wierszem i piosenką. Uczniowie przedstawili też piękne szkolne jasełka, które wielu Dziadków i Babcie wzruszyły. Tradycyjnie wręczyli też własnoręcznie wykonane upominki.
Wspólne świętowanie to niezapomniane chwile również i dla dzieci. Na tę uroczystość przybywa wielu gości nie tylko z Makowa, ale również z dalszych okolic.
Jeszcze raz życzymy więc drogim Seniorom długich szczęśliwych lat w zdrowiu i radości, zwłaszcza z pełnienia roli Babci i Dziadka.

"Wiwat Babciu, wiwat Dziadku,
żyjcie w zdrowiu nam sto lat!
Wiwat Babciu, wiwat Dziadku,
niech Wam śpiewa cały świat!"

A. Zając, M. Bochnak, M. Matyja

Lipiec 2018