logo z cieniem 2

img 0007

Dzień 22 grudnia był w naszej szkole obchodzony bardzo uroczyście. Uczniowie i nauczyciele zebrali się w tym wyjątkowym czasie na wspólne świętowanie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Rano klasy miały czas na przygotowanie swoich sal i dekorację stołów wigilijnych.
O godzinie 9:00 wszyscy uczniowie naszego zespołu zebrali się w hali sportowej, by oglądnąć jasełka przygotowane przez klasy VI A, VI C i uczestników koła teatralnego szkoły podstawowej pod kierownictwem pani Justyny Wojdyły – Celary. Spektakl pt. „Ach, co za noc” został oparty na centralnej postaci Archanioła Gabriela (w tej roli znakomita Joanna Stasik), który z pomocą swoich aniołów stara się zwiastować ludziom dobrą nowinę o narodzeniu Syna Bożego. Za jego przyczyną do stajenki betlejemskiej udają się pasterze, zwierzęta, chorzy oraz trzej królowie. W ślad za nimi rusza także niedźwiedź, który jest w tym spektaklu uosobieniem diabła.
Przedstawienie zachwyciło publiczność wspaniale przygotowaną oprawa muzyczną, za którą odpowiadała pani Ewa Bukowiec oraz niezwykłą scenografią, która powstała z pomocą pani Bożeny Grabiec. Po jasełkach cała społeczność uczniowska miała szansę razem zakolędować. Było to możliwe m.in. dzięki obsłudze informatycznej pani Danuty Pilsyk. Po skończonych śpiewach pan dyrektor Artur Piórkowski złożył serdeczne życzenia i obiecał, że jasełka od tej pory zawsze będą się odbywać wspólnie dla wszystkich uczniów, bo atmosfera takich spotkań jest niesamowita.
Po rozejściu się do klas uczniowie, jak co roku, mieli możliwość złożenia sobie życzeń i zjedzenia wspólnej wigilii. Był to niezwykły, magiczny czas, który sprawił, że czuliśmy się jak jedna, wielka rodzina.

Justyna Wojdyła-Celary

Wrzesień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30