logo z cieniem 2

img 0092 

Pod tym hasłem odbył się w naszej szkole XVI Gminny Konkurs Muzyczny dla klas I – III. Wzięło w nim udział 10 zespołów, łącznie 136 uczestników. Każdy prezentował dwie piosenki nawiązujące do tematyki rodzinnej. Występy małych artystów oceniało profesjonalne jury: p. Joanna Janiszewska – śpiewaczka operowa oraz p. Mieszko Krzyś – muzyk, gitarzyta. Jury zwracało uwagę pracę i umiejętności uczestników, ich muzykalność i czystość wykonania poszczególnych utworów. Jak co roku przyznana została nagroda publiczności, którą otrzymał zespół "Wiolinki" (Maków Podh.).
I miejsce zdobył zespół "Królówka" (Grzechynia).
II miejsce – zespół "Rytm" (Maków Podh.).
III miejsce – zespół "Wesoła rodzinka" (Wieprzec).
Wyróżnienie otrzymał zespół "Ósemki" (Juszczyn).
Zespoły: "Małe trio" (Żarnówka), "Tęczowe nutki" (Białka), "Karmelki" (Skawica), "Kojsowiocki" (Kojszówka) i "Wiolinki" otrzymały nagrody pocieszenia.
Zespół "Tęczowe nutki" wykonał poza konkursem kilka pięknych układów tanecznych m. in. do muzyki F. Chopina "Walc wiosenny".
Już dziś organizatorzy zaprosili na przyszłoroczny konkurs, który będzie nosił tytuł "Współczesny patriota".
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok!

Maria Bochnak
Maria Matyja

Sierpień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31