20171124 101405

25 listopada to dzień kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Miś jest przyjacielem dzieci, czy wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela?
Z okazji zbliżającego się Święta Pluszowego Misia, zorganizowaliśmy uroczystość w przedszkolu. Każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego misia - pluszaka.
Zabawka ta towarzyszy dzieciom wiele lat, to nie tylko pluszowa przytulanka, to "ktoś" bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku, są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać.
Wspólnie z nauczycielkami postanowiłyśmy przybliżyć dzieciom wszystko co wiąże się z misiami.
Na początek wszystkie grupy zebrały się w sali, aby obejrzeć teatrzyk kukiełkowy pt."Kubuś Puchatek" w wykonaniu starszych kolegów, a przygotowany przez panią Joannę Urbańczyk. Następnie rozpoczęła się wesoła zabawa, najpierw dzieci zatańczyły ze swoimi misiami, później były konkursy, recytacja wierszy.
Przybliżyłyśmy dzieciom historię pluszowego misia oraz innych bohaterów literackich i filmowych, zachęcając przy tym do częstszego sięgania po literaturę dziecięcą.
Młodsze dzieci kolorowały lub rysowały misie, starsze wycinały sylwety.
Uroczystość zakończyliśmy wręczeniem dzieciom dyplomu "Prawdziwego Przyjaciela Pluszowego Misia" oraz zakładki do książki w kształcie misia, którą dzieci samodzielnie ozdabiały.
Wspólna zabawa dobiegła końca, ale wydaje nam się, że to nie koniec przygód pluszowego misia.

Magdalena Mazur

Luty 2018