logo z cieniem 2

„Właśnie dzisiaj, właśnie dzisiaj będzie pasowanie,
Właśnie dzisiaj przedszkolakiem każdy z nas zostanie”

img 0022

Dzień 27 października 2017r. pozostanie na długo w pamięci dzieci z Gminnego Przedszkola Samorządowego w Makowie Podhalańskim i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka, przygotowana przez wszystkie grupy przedszkolne wraz z wychowawczyniami:
- grupa I – Maluszki – wych. Anna Stasik;
- grupa II – Średniaki – wych. Małgorzata Czubin;
-grupa III – Starszaki – wych. Magdalena Mazur;
Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem.
Następnie pani w-ce dyrektor Katarzyn Uczniak dokonała uroczystego aktu pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania.
Wszystkim podobała się zabawa, chociaż w niejednym oku mam pojawiły się łzy wzruszenia.
Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielkom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania, nabytych przez 2 miesiące uczęszczania do przedszkola, umiejętności dzieci.
Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!

Anna Stasik

Wrzesień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30