logo z cieniem 2

czarnogóra

„Zielona Szkoła” w Czarnogórze
ze zwiedzaniem Albanii, Serbii, Bośni i Hercegowiny, Węgier!!!

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły na „Zieloną Szkołę” do Czarnogóry ze zwiedzaniem Albanii, Serbii, Bośni i Hercegowiny, Węgier. Wyjazd odbędzie się w dniach 25 maja - 3 czerwca 2018r.

Program wyjazdu:

25.05 - Wyjazd z Makowa Podhalańskiego o 18.00. Podróż do Serbii przez Słowację.

26.05 – Śniadanie na trasie przejazdu, przyjazd rano do Belgradu - stolicy Serbii. Krótkie zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem: Terazije, Plac Republiki, Muzeum Narodowe, Teatr Narodowy, Plac Studentów, twierdza i park Kalemegdan, deptak-ulica Knez Mihajla, Saborna Cerkiew Prawosławna, Pałac Patriarchy. Przyjazd na nocleg do miasteczka Pożega. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

27.05 - Śniadanie. Wyjazd do Zlatiboru – „Serbskiego Zakopanego” – postój przy słynnym bazarze z regionalnymi produktami. Przyjazd do Czarnogóry do Parku Narodowego Durmitor obejmującego malowniczy i najgłębszy w Europie (drugi na świecie po słynnym Wielkim Kanionie Kolorado) kanion rzeki Tary, spacer po słynnym Moście Djurdjevica. Przyjazd do Sutomore, zakwaterowanie obiadokolacja, nocleg.

28.05 - Śniadanie. Zajęcia własne. Obiadokolacja, nocleg.

29.05 – Śniadanie, całodniowa wycieczka. Zwiedzanie miasta Bar - zespół pałacowy Topolica, zabytkowa kolejka wąskotorowa Ciro, twierdza Stari Bar, dalsza podróż do Ulcinj – historycznego miasta piratów, zwiedzanie zabytkowej twierdzy, Wieży Balsica, Starówki, cerkwi św. Mikołaja oraz meczetu Namadjah. Powrót do Sutomore, obiadokolacja, nocleg.

30.05 – Śniadanie, całodniowa wycieczka do Albanii, przyjazd nad Jezioro Szkoderskie – największe jezioro na Półwyspie Bałkańskim. Zwiedzanie miasta Szkodra - twierdza Rozafa, zabytkowy meczet, Katedra św. Szczepana, zrekonstruowana Starówka. Przejazd do miejscowości Velipoja i wypoczynek na piaszczystej, albańskiej plaży. Powrót do Sutomore, obiadokolacja, nocleg.

31.05 - Śniadanie. Zajęcia własne. Obiadokolacja, nocleg.
1.06 – Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd wcześnie rano do Budvy - krótkie zwiedzanie miasta: Starówka, zabytki sakralne, mury obronne miasta, wyspa Sveti Stefan, dalsza podróż do miasta Kotor - Starówka, mury obronne, Katedra, pałac Drago. Przyjazd do Sarajewa – stolicy Bośni i Hercegowiny. Zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, gdzie mieszają się wpływy różnych kultur i religii, prawosławne cerkwie, katolickie kościoły, żydowskie synagogi oraz islamskie meczety sąsiadują tu ze sobą od wieków. W programie między innymi: meczet Gazi Husrev-bega, bazar - sarajewskie sukiennice, oraz Latinski Most. Zakwaterowanie w hotelu w Sarajewie, obiadokolacja, nocleg.
2.06 - Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd do miasta Pecz - „Węgierskiego Stambułu” - miasta na styku 5 kultur. Zwiedzanie miasta: Stare Miasto - kościół parafialny, Bazylika św. Piotra - wejście na wieżę, panorama miasta i gór Mecsek, wczesnochrześcijańskie katakumby wpisane na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, obiadokolacja, wyjazd w kierunku Polski.
3.06 – Przyjazd rano do Makowa Podhalańskiego.

Cena: 1425 zł + 40 Euro (bilety wstępu, lokalni przewodnicy)

Sutomore – miejscowość wypoczynkowa położona na Rivierze Barskiej nad Zatoką Sutomorską, około 7 km od Baru. Charakteryzuje się żwirkowo-piaszczystą miejską plażą o długości 1250 m. Wzdłuż niej ciągnie się główny deptak z wieloma kafejkami itp. Na północ od plaży miejskiej znajdują się plaże schowane w urokliwych zatoczkach wśród bujnej, śródziemnomorskiej roślinności.

Zakwaterowanie - Młodzieżowy Ośrodek Wypoczynkowy - kompleks przystosowany dla młodzieży składający się z budynku z 56 pokojami 2, 3 i 4 osobowymi, wszystkie z łazienkami (WC, prysznic, umywalka), stołówka, sala TV, dyskoteka, sala konferencyjnej, aperitif baru. Ponadto na terenie ośrodka jest boisko do małego footbolu, koszykówki, siatkówki i tenisa stołowego. Ośrodek położony jest 50 m od piaszczystej plaży.

Cena obejmuje:
- transport autokarem o podwyższonym standardzie
- zakwaterowanie 7 noclegów: 5 w Czarnogórze + 2 noclegi tranzytowe
- wyżywienie wg programu
- opiekę pilota na całej trasie
- usługi przewodników lokalnych
- wycieczki i bilety wstępu
- ubezpieczenie KL i NNW

Płatności:
I rata – 300 zł do 31 października 2017r. (przy zapisywaniu).
II rata – 525 zł do 1 lutego 2018r.
III rata – 600 zł do 27 kwietnia 2018r.
IV rata – 40 Euro – pilotowi w autokarze.

Zapisy trwają do 31 października br.
Liczba miejsc – 40. Wymagane dokumenty: dowód osobisty lub paszport. W wyjeździe mogą uczestniczyć tylko uczniowie mający zachowanie wzorowe, bardzo dobre i dobre z klas II i II gimnazjum oraz 7 szkoły podstawowej (w razie wolnych miejsc).

Po podpisaniu umowy i wpłaceniu pieniędzy w biurze podróży jedyną możliwością odzyskania wpłaconych pieniędzy po ewentualnej rezygnacji ucznia z wyjazdu jest znalezienie sobie w szkole osoby na swoje miejsce we własnym zakresie, dlatego prosimy o przemyślane zapisywanie uczniów na wyjazd.

Biuro podróży: Biuro Podróży „Polan-Travel” z Bielska-Białej.

Zapisy i szczegółowe informacje:
p. Rafał Pacek

Wrzesień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30