img 0013

22 grudnia w naszej placówce miały miejsce bardzo uroczyste wydarzenia. W związku z tym, że był to ostatni dzień zajęć edukacyjnych przed Bożym Narodzeniem, uczniowie mogli podzielić się opłatkiem, zjeść razem wigilię i obejrzeć jasełka przygotowane przez koło teatralne szkoły podstawowej i klasę V B oraz chór szkolny.
Tegoroczne przedstawienie należało do bardzo tradycyjnych. Aktorzy wcielili się w postacie bardzo dobrze nam znane z tego rodzaju widowisk bożonarodzeniowych; byli aniołowie, Józef z Maryją, Herod, Diabeł i pastuszkowie. Po raz kolejny obejrzeliśmy w skupieniu historię, która dla nas, chrześcijan, ma wielkie znaczenie. Historię, która wzrusza, napawa lękiem i strachem, przeraża i koniec końców niezwykle raduje nasze serca. Po raz kolejny „pod dachem cichej kolędy Bóg się rodził w człowieku”.
Emocje te, nie mogłyby mieć miejsca, gdyby nie zaangażowanie w powstanie jasełek wielu osób. Pani Ewa Bukowiec przygotowała piękną dekorację, natomiast chór pod kierunkiem pani Ewy Ruszkowicz uświetnił inscenizację wspaniałymi kolędami.
Oby spokój i radość tych świątecznych dni towarzyszyły nam przez cały nadchodzący rok 2016.

Justyna Wojdyła

Wrzesień 2018