logo z cieniem 2

20170619 121200

XVI Spotkanie Klubów Europejskich i realizacja projektu pt. „Trzynaście lat Polski w Unii Europejskiej – moja miejscowość w Unii Europejskiej” miało miejsce 19 czerwca bieżącego roku w Zespole Szkół w Makowie Podhalańskim. Było to zakończenie realizowanych przez cały rok spotkań połączonych z projektami o Unii Europejskiej w poszczególnych gimnazjach – w Naprawie, Jordanowie, Toporzysku.


Finał tych spotkań miał miejsce w Makowie Podhalańskim połączony ze wspólnych biesiadowaniem, grillem i śpiewem. Muzykę zapewniały uczennice z klasy 3c oraz uczeń Artur Warta. Spotkanie rozpoczęło się w Auli Szkolnej o godzinie 10:00 od powitania klubów, które przybyły – z Naprawy pod opieką mgr Ewy Dyrdy, Jordanowa pod opieką mgr Lucyny Krupińskiej oraz Toporzyska pod opieką mgr Agnieszki Kowalcze. Maków Podhalański był pod opieką mgr Anny Giertugi. Po przywitaniu została pokazana prezentacja pt. „13 lat Polski w Unii Europejskiej” przygotowana przez Darię Głuszek i Izabelę Wróbel – uczennice klasy trzeciej gimnazjum. Następnie rozpoczęły się trzy konkursy – quiz, krzyżówka oraz praca plastyczna. Tematyką konkursów był motyw przewodni – Unia Europejska.
Po konkursach każda ze szkół zareprezentowała swoją miejscowość - jak się zmieniła przez trzynaście lat przynależności Polski do UE.
Wszystkie kluby otrzymały dyplomy wręczone przez mgr inż. Artura Piórkowskiego.
Spotkanie przeniosło się na boisko Orlik, gdzie uczniowie Makowa przygotowali poczęstunek oraz różne atrakcje – tańce, gry ruchowe oraz śpiewy. Poszczególne grupy w przyjemnej atmosferze zostały w naszej szkole do godziny 13:00.

Dominika Stypuła, Natalia Śpiewla - uczennice klas III gimnazjum

Wrzesień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30