logo z cieniem 2

sam 2594

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klas III szkoły podstawowej uczestniczyli
w zajęciach pozalekcyjne w ramach innowacji pedagogicznej pt.,,Zaczarowany świat gier planszowych”.
Celem działań innowacyjnych było zapoznanie uczniów z grami planszowymi, rozwijanie ich zainteresowań, wspomaganie procesów rozwojowych, a także zachęcanie do samodzielnego tworzenia gier według własnego pomysłu. Taka forma aktywności wpływała na rozwój sprawności manualnych, spostrzegawczości, uwagi. Stwarzała okazję do doskonalenia pisania, czytania, liczenia, logicznego myślenia.
Podczas spotkań dzieci nawiązywały kontakty z rówieśnikami, doskonaliły umiejętność współpracy w grupie.
Uczniowie poznali różne rodzaje gier planszowych, czytali i omawiali instrukcje, grali
w wybrane gry, samodzielnie je konstruowali. Wykonali plansze, pionki, kostki z masy solnej. Opracowali instrukcje do swoich gier. Wymyślali tytuły, a następnie prezentowali innym uczestnikom zajęć swoje dzieła. Samodzielnie tworzyli gry o tematyce matematycznej, polonistycznej oraz przyrodniczej.
Dzieci były bardzo aktywne i zainteresowane taką formą zajęć pozalekcyjnych.
Dzięki tym zajęciom uczniowie w przyjemny sposób spędzali wolny czas, jak również doskonalili swoje umiejętności edukacyjne.

Autor innowacji Marta Kudzia

Wrzesień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30