logo z cieniem 2

IMG 1777u

2 czerwca 2017r. uczniowie z Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim wraz z opiekunami wyruszyli na Zieloną Szkołę do Ustki. Program zajęć na Zielonej Szkole był bardzo napięty. Odbyły się trzy wycieczki całodniowe jedna do Trójmiasta, druga do Czołpina i Smołdzina
a trzecia do Doliny Charlotty. W Trójmieście podziwialiśmy: Stare miasto Gdańsk, katedrę w Oliwie ze słynnymi organami i byliśmy w gdańskim ZOO. W czasie drugiej wycieczki zobaczyliśmy Słowińskie Muzeum Przyrodnicze, przeszliśmy ruchome wydmy aby wyjść na latarnię morską w Czołpinie , z której podziwialiśmy piękny nadmorski krajobraz. Do Doliny Charlotty pojechaliśmy zobaczyć fokarium i żyjące tam zwierzęta. Widzieliśmy karmienie i pokazy sprawnościowe fok, które zaskoczyły nas swoją sprawnością i mądrością. W pozostałe dni nasze zajęcia również mieliśmy interesujące, wśród nich była wycieczka do Bunkrów Bluchera, gdzie utworzono „Park Spotkań z Historią”. W poziemnych pomieszczeniach odtworzone zostały bardzo realistycznie sceny z życia niemieckich żołnierzy. Manekiny w niemieckich mundurach, zdjęcia i filmy przybliżyły nam grozę II wojny światowej. Tutaj też braliśmy udział w turnieju łuczniczym i w poszukiwaniu „skarbów” za pomocą wykrywacza metali. Było wiele śmiechu i miłej zabawy. Poznawaliśmy pracę rybaka , opowieści związane z Ustką i ustecką Syrenką, która patrzy w morze i czeka...
Odbyły się Neptunalia, przyjęliśmy w grono Wilków Morskich nowych członków, oglądaliśmy zachody słońca, były różnego rodzaju rozgrywki sportowe na plaży, konkurs rzeźby z piasku, spacery po plaży no i oczywiście plażowanie. Z Zielonej Szkoły wszyscy wróciliśmy szczęśliwi, opaleni, zadowoleni i bogatsi o wiedzę dotyczącą wybrzeża Morza Bałtyckiego.


Aleksandra Zając

Wrzesień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30