img 20170609 104035

Uwieńczeniem całorocznej pracy zespołu RYTM i jego wielkim sukcesem jest zakwalifikowanie się do Finału Wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Piosenki Niemieckiej „Superstar 2017”.
Kwalifikacje odbyły się już w kwietniu, na podstawie nagrania przesłanego do organizatorów i jury. I tak, w każdej kategorii wiekowej – szkoły podstawowe, gimnazja
i szkoły ponadgimnazjalne – wybrano po dziesięć najlepszych zespołów z całego województwa małopolskiego.
Nasz zespół muzyczny „Rytm” znalazł się w tej dziesiątce i 9 czerwca 2017r. wziął udział w finale, który odbył się w amfiteatrze w Rabce - Zdroju.
Dzieci wystąpiły w 12-osobowym składzie: Asia Jurek, Marysia Strączek, Gosia Bisaga, Maja Bryndza, Tosia Rak, Zuzia Sulima, Wiktoria Matuszyk, Kora Bulanda, Łucja Bukowczan, Julka Klimowska, Piotrek Pająk i Piotrek Guzik.
Przy pięknej pogodzie, w promieniach słońca uczniowie świetnie prezentowali się na scenie rabczańskiego amfiteatru.
Sukces jest tym większy, że w zespole są tylko uczniowie klas trzecich, którzy nie uczą się języka niemieckiego, a mimo to doskonale opanowali tekst piosenki, wymowę
i opracowany do niej układ taneczny.
Na zakończenie pracy z zespołem „Rytm”, chciałabym podziękować przede wszystkim uczniom klas III, którzy wytrwali w pracy zespołu do końca, ich wychowawcom:
p. M. Kudzi, p. M. Bochnak, p. K. Uczniak i p. A. Zając, za wszelką pomoc w motywowaniu dzieci do nieraz ciężkich i żmudnych ćwiczeń.
Dziękuję Dyrekcji Szkoły za życzliwość, wsparcie i umożliwienie dzieciom wyjazdów na przeglądy i konkursy, dzięki którym mogli osiągnąć sukcesy.
Dziękuję Rodzicom uczniów za pomoc w wyjazdach, cierpliwość i zaangażowanie.
Dzieciom życzę w klasie IV sukcesów w nauce oraz dalszego rozwijania i odkrywania talentów i to nie tylko muzycznych!

„W każdym dziecku jest kopalnia diamentów,
należy je tylko odszukać i starannie oszlifować”

Opiekun zespołu Rytm
Maria Matyja