logo z cieniem 2

zmn

W dniach 5-7 czerwca klasy czwarte uczestniczyły w wycieczce w Góry Świętokrzyskie. W czasie wyjazdu poznaliśmy historię, architekturę i przyrodę najstarszych gór w Polsce.
W pierwszy dzień zwiedziliśmy jeden z najstarszych klasztorów w Polsce: klasztor Cystersów w Jędrzejowie. Następnie udaliśmy się do Muzeum Zegarów Słonecznych w Chęcinach, słynącego z imponującej ekspozycji zegarów słonecznych i przyrządów astronomicznych. Wiele wrażeń dostarczyły nam ruiny średniowiecznego zamku w Chęcinach, z których rozpościerał się niesamowity widok na ziemię kielecką.
W kolejnym dniu zwiedziliśmy Jaskinię Raj, pełną skarbów przyrody tj. stalagmity, stalaktyty i inne formy krasowe. Następnie rozwijaliśmy swoje umiejętności przyrodniczo-matematyczne w Centrum Nauki Da Vinci, świetnie się przy tym bawiąc.
Ostatni dzień to wyprawa na szczyt Gór Świętokrzyskich – Łysą Górę, gdzie mieści się Sanktuarium Świętego Krzyża. Na zakończenie wycieczki zwiedziliśmy park etnograficzny wsi kieleckiej w Tokarni.
Wyjazd dostarczył nam nie tylko bogatej wiedzy historycznej, przyrodniczej, ale był również okazją do wspólnych zabaw i lepszego poznania się.

Uczniowie klasy IVa i IVb
z wychowawcami

Wrzesień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30