logo z cieniem 2

img 0001

W dniu 12 maja uczniowie trzecich klas gimnazjalnych pod kierownictwem pani Joanny Gigoń wystawili spektakl ”Schneewittchen und die sieben Zwerge”, czyli „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Zaangażowanych w to przedsięwzięcie było 18 uczniów. Królewnę Śnieżkę odegrały: Marta Bartyzel oraz Aleksandra Reczek, złą macochę Melania Chorąży oraz Zofia Kalemba, gajowego Kacper Ruszkiewicz, królewicza Mateusz Barcik, siedmiu krasnoludków Alicja Stasiak, Agnieszka Stasiak, Kalina Staśkiewicz, Aleksandra Szpak, Natalia Kaczmarczyk, Daria Głuszek, oraz Natalia Polak. Narratorzy to Ilona Bachul, Natalia Sobuś, Małgorzata Szarlej, Izabela Wróbel oraz Julia Knużyńska.
Od kilku lat uczniowie naszego gimnazjum wystawiają bajki w języku niemieckim. Jest to z ich strony ogromny trud, gdyż muszą się uporać nie tylko z nauką tekstu na pamięć, ale też z wymową , akcentem i intonacją w języku niemieckim.
Ponad półroczna praca młodych aktorów nie poszła na marne. Uczniowie wykazali się nie tylko dobrą znajomością i opanowaniem języka niemieckiego, lecz także doskonałą grą aktorską.
Pomimo, iż widownia nie rozumiała wielu kwestii, wypowiadanych przez aktorów, wszyscy dobrze się bawili. Wspaniała gra aktorów, w połączeniu z muzyką i scenografią pozwoliły widzom zrozumieć treść przedstawienia.
Aktorom gratuluję i liczę w przyszłości na pokaz nowych talentów!

Joanna Gigoń

Wrzesień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30