logo z cieniem 2

IMG 20170428 081643

Po raz XI w Lachowicach odbył się Powiatowy Przegląd Piosenki Ekologicznej w ramach Festiwalu Ekologicznego – EKO 2017 obejmującego, oprócz konkursu piosenki, Turniej Wiedzy Ekologicznej i konkurs na Plakat Ekologiczny.
Hasło i tematyka tegorocznego konkursu to: „W kierunku natury – chrońmy bioróżnorodność”. Uczestnicy festiwalu prześcigali się nie tylko w tekstach piosenek, często samodzielnie układanych do tematyki konkursu, ale również w układach tanecznych, wymyślnych, „ekologicznych” strojach i rekwizytach.
Prawdziwy ekologiczny show rozpoczął się o godzinie 900 występami dzieci w kategorii przedszkola, zerówki i klasy I-III. Następnie prezentowali się uczniowie klas IV-VI i wreszcie najstarsza grupa, czyli gimnazjaliści.


Uczestnicy przedstawiali po jednym utworze – piosence w opracowanym układzie tanecznym, na scenie otoczonej kolorowymi bratkami i stokrotkami, które były nagrodą dla każdego dziecka za udział w konkursie.
Wśród tej „kwiatowej scenerii” wystąpił także nasz szkolny zespół „Rytm”, prezentując piosenkę pt. „Chrońmy bioróżnorodność – zostań przyjacielem Ziemi”. Z dodatkowymi rekwizytami i strojami pięknie zaprezentował się na lachowickiej scenie. Dzieci w przerwie konkursu zwiedziły zabytkowy, drewniany kościół, św. Apostołów Piotra i Pawła, a potem czekając na werdykt jury rozbawiły całą salę nowoczesnymi tańcami, do których włączyli się uczniowie wszystkich szkół.
Zespół Rytm otrzymał dyplom i nagrodę – album przyrodniczy pt. „Polskie drzewa liściaste i iglaste”, a każde dziecko – uczestnik konkursu – kwiatka, bratka lub stokrotkę.
Czas więc na dalszy rozwój zespołu i to nie tylko muzyczny, ale też przyrodniczy.


Opiekun
Maria Matyja

Wrzesień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30